fot. z archiwum projektu pt. Muzyczne przystanki Z. Rolniczaka i T. Wyrzykowskiego

Kultura znów wyrusza w drogę

Do 30 kwietnia 2021 roku w Departamencie Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego trwa nabór wniosków do drugiej edycji programu "Kultura w drodze".

Pod koniec ubiegłego roku, pomimo niesprzyjających warunków związanych z pandemią koronawirusa, wspierana programem kultura wyruszyła w drogę.

Udało się zrealizować niemal 40 projektów. Wśród nich znalazły się warsztaty, koncerty, spektakle, działania kierowane do dzieci, młodzieży, osób dorosłych i seniorów.

Wszystkie zrealizowane projekty zostały zrelacjonowane: tutaj.

 

Zachęceni ubiegłorocznym sukcesem, rozpoczynamy nabór do drugiej edycji „Kultury w drodze” i zapraszamy do składania wniosków. 

Program „Kultura w drodze” jest skierowany do osób fizycznych, artystów i animatorów kultury, działających indywidualnie lub w zespołach, którzy nawiążą współpracę z lokalnymi instytucjami i organizacjami kulturalnymi.

Odbiorcami realizowanych działań mają być mieszkańcy regionu, przede wszystkim tych miejscowości, które oddalone są od centrów kultury. Założeniem programu jest, aby wydarzenia kulturalne odbywały się w miejscu ich zamieszkania, co umożliwi wzięcie w nich udziału bez konieczności przemieszczania się.

"Pograjki" - projekt realizowany w ramach programu "Kultura w drodze", fot. M. Zakrzewski

„Pograjki” – projekt realizowany w ramach programu „Kultura w drodze”, fot. M. Zakrzewski

 

To wspierana programem kultura ma przyjechać do nich.

Mamy nadzieję, że i tym razem wielkopolscy twórcy i animatorzy będą chcieli zrealizować swoje pomysły przy wsparciu Samorządu Województwa Wielkopolskiego, a kultura znów wyruszy w drogę.

 

Szczegóły tegorocznego programu oraz dokumenty do pobrania tutaj:

 

Regulamin

Zgłoszenie

Deklaracja współpracy

Podziel się kulturą!
What’s your Reaction?
Ciekawe
Ciekawe
0
Świetne
Świetne
0
Smutne
Smutne
0
Komiczne
Komiczne
0
Oburzające
Oburzające
1
Dziwne
Dziwne
0