fot. Wędrowny Zakład Kultury

Kultura wyrusza w drogę!

31 sierpnia 2020 roku upływa termin składania zgłoszeń do programu pt. „Kultura w drodze”. Jest to nowa propozycja przygotowana przez Departament Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego z myślą o mieszkańcach mniejszych miejscowości regionu, mających ograniczony dostęp do dóbr kultury.

W ramach programu artyści i animatorzy kultury będą mogli zrealizować ciekawe projekty artystyczne i edukacyjne adresowane do ludzi mieszkających w wielkopolskich miasteczkach i wsiach oddalonych od wielkomiejskich centrów kultury.

 

Często jest tak, że udział w wydarzeniach artystycznych wymaga od nich pokonania dużych odległości. Tym razem to kultura przyjedzie do nich. Wydarzenia kulturalne będą odbywały się w miejscu ich zamieszkania, tak aby mogli w nich uczestniczyć bez konieczności przemieszczania się.

„Kultura w drodze” to program, który ma na celu ożywienie współpracy artystów i animatorów kultury z Samorządem Województwa Wielkopolskiego. Chętne do współpracy osoby fizyczne związane z Wielkopolską będą mogły zgłaszać propozycje działań w miejscach oddalonych od centrów kultury.

Każdy ze zrealizowanych pomysłów będzie zrelacjonowany na portalu kulturaupodstaw.pl, którego wydawcą jest Departament Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

 

Wsparcie tego rodzaju aktywności kulturalnej ma szczególne znaczenie dziś, gdy na skutek zagrożenia wirusem COVID-19 ograniczona została działalność w sferze kultury.

 

Program „Kultura w drodze” to szansa dla artystów i animatorów kultury na urzeczywistnienie tych planów, które w wyniku pandemii nie doszły do skutku.

Z całą pewnością wielu spośród nich miało w czasie izolacji ciekawe pomysły, które – dzięki samorządowej inicjatywie – mogą zostać wcielone w życie jesienią lub zimą tego roku.

Po wszystkie szczegóły dotyczące programu zapraszamy tutaj:

 

Regulamin Programu

Formularz zgłoszenia

Deklaracja współpracy