„Bywa, że świat nie jest tym, czym się wydaje”

„Bywa, że świat nie jest tym, czym się wydaje” to wychodzący poza fotograficzne medium projekt stanowiący wizualną eksplorację nadprzyrodzonych zjawisk. Autorzy, na podstawie zebranych listów i przeprowadzonych rozmów zdających sprawę ze spotkań z niepojętym, w subiektywny sposób odtworzyli elementy takich opowieści. Ich praca – zestawiająca pierwszoosobowe relacje, rekwizyty, archiwalia, wideo i fotografie – komentuje rzeczywistość niedostępną dla racjonalnego badania, funkcjonującą na granicy wyobraźni i fikcji. Artyści dokumentują w ten sposób niewytłumaczalne zdarzenia, które przytrafiły się ich bohaterom.

Zdjęcia Katarzyny Wąsowskiej i Krystiana Daszkowskiego to część pracy dyplomowej pod kierunkiem dr. hab. prof. UAP Krzysztofa Baranowskiego i dr. hab. prof. UAP Piotra Chojnackiego, obronionej w 2017 roku na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Projekt zdobył Grand Prix w konkursie Poznań Photo Diploma Award 2019. 

KATARZYNA WĄSOWSKA – fotografka, studiowała psychologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza i fotografię na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Pracuje na Akademii Sztuki w Szczecinie. Współtworzy poznański kolektyw wydawniczy Ostrøv.

KRYSTIAN DASZKOWSKI – niezależny fotograf, absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy (2012) i fotografii na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu (2017). Współtworzy poznański kolektyw wydawniczy Ostrøv.

Wystawa w Galerii Miejskiej Arsenał prezentująca prace wszystkich finalistów konkursu Poznań Photo Diploma Award 2019 czynna jest do końca marca 2019 roku.

 

ZOBACZ TAKŻE: Maciej Moskwa: „Saraha”

ZOBACZ TAKŻE: Twój Drag Brzmi Znajomo
ZOBACZ TAKŻE: Diana Lelonek – zdjęcia z projektów

Podziel się kulturą!
What’s your Reaction?
Ciekawe
Ciekawe
0
Świetne
Świetne
0
Smutne
Smutne
0
Komiczne
Komiczne
0
Oburzające
Oburzające
0
Dziwne
Dziwne
0

D
Kontrast Wyłącz ruch