The G(h)ost / Gostyńskie Duchy

Pierwszy skład The G(h)ost powstał w 2006 roku. Nazwa – jak chcieli twórcy – wskazywać miała nie tylko na klimat muzyki, lecz także na pierwsze litery miasta, z którego pochodzą.
 
Zespół składał się nastolatków, których prowadził wokalista i jednocześnie manager – Marian Szulczyński. W zespole grał też jego syn, Mateusz. Jeździli na przeglądy i festiwale, a po wygranej na jednym z nich ich oczekiwania przerosły ich możliwości. Grupa rozpadła się po dwóch latach.

„Wszyscy pracujemy w różnych firmach, muzyka jest naszą pasją” – mówi Marian Szulczyński, lider obecnego The G(h)ost vel Gostyńskich Duchów. Kiedy rozleciała się pierwsza kapela, zaprosił starych znajomych i stworzyli nowy skład. Z młodych został tylko Mateusz. Poza basistą wytrwali w tym samym składzie do dziś.

Grają wyłącznie własne utwory lub aranżacje, głównie rocka i hard rocka, mieszają też nurty: począwszy od tych z lat 70., a skończywszy na współczesnych brzmieniach. Na początku muzykę komponował lider, z czasem skrzydła rozwinął też Mateusz. W 2011 roku nagrali płytę, na którą zdobyli środki, sprzedając swoje utwory w formie plików mp3.

ZESPÓŁ TWORZĄ: WOKAL: Marian Szulczyński, z zawodu nauczyciel, od 30 lat kieruje własną firmą wykańczania wnętrz; GITARA ELEKTRYCZNA: Mateusz Szulczyński, programista komputerowy; GITARA ELEKTRYCZNA: Kamil Bzdęga, studiuje inżynierię bezpieczeństwa; GITARA BASOWA: Łukasz Łoza, programista komputerowy; PERKUSJA: Marek Żeromski, pracuje w nadzorze budowlanym.

 
Zdjęcia i tekst: Mariusz Forecki

 

ZOBACZ TAKŻE: Za mostem
ZOBACZ TAKŻE: Filharmonia bez Filharmonii
ZOBACZ TAKŻE: Muzeum w Winnej Górze – fotorelacja