fot. Szymon Kawecki

Pieśni Utopieńców

29 października 2021 roku, o godz. 19:00, na Scenie Wspólnej w Poznaniu duet PAWLAK PAWLAK zaprezentuje premierowo swój kolejny spektakl muzyczny pt. „Pieśni Utopieńców”, inspirowany historią zbiornika Rusałka.

Specjalnie na tę okazję powstał zbiór pt. „Pieśni Topielców” Kuby Kaprala – poznańskiego twórcy teatralnego, performera, happenera, poety i dramaturga.

Duet postanowił oddać głos Wodzie – świadkowi wszelkich podwodnych zjawisk. Artyści zafascynowani wodą jako żywiołem, jeziorem jako zbiornikiem pamięci zaprezentują historie dzieci tonących w czasie zabawy, młodzieńców skaczących „na główkę”, nieszczęśliwie zakochanych, czy Żydów, którzy ginęli przy powstawaniu Rusałki.

 

Te muzyczne opowieści mogą wybrzmieć wyłącznie w obecności Widzów, którzy „tu i teraz” będą mogli odkryć jaka „woda” płynie w ich żyłach.

Widowisko ma na celu zwrócenie uwagi odbiorców na zjawisko śmierci przez utopienie, które dotyczy praktycznie wszystkich akwenów na świecie. Co roku przez utonięcie giną tysiące ludzi, mimo wszechobecnych apeli władz i mediów o rozwagę i odpowiedzialne korzystanie z kąpielisk.

Dlatego chwytliwe, melodyjne i przeszywające wielogatunkowe aranżacje muzyczne, płynące z głośników o zmiennych pasmach częstotliwości, grane na żywo przez Stanisława Pawlaka w połączeniu z aktorskimi i emocjonalnymi interpretacjami pieśni w wykonaniu Agnieszki Pawlak, ruchem scenicznym, światłami i projekcjami multimedialnymi, pozwolą stać się publiczności nie tyle obserwatorami, co uczestnikami zdarzenia.

 

Autorzy bowiem potraktują siebie oraz scenę jak płótno, na którym woda ożywi przeszłość. Wszystko po to, by przysłużyć się refleksji o świadomym życiu.

 

Zapraszamy: 29 października 2021 roku, godz. 19:00,  Scena Wspólna, Brandstaettera 1, 61-663 Poznań

Widowisko przeznaczone dla osób od 14 roku życia.

Podziel się kulturą!
What’s your Reaction?
Ciekawe
Ciekawe
0
Świetne
Świetne
1
Smutne
Smutne
0
Komiczne
Komiczne
0
Oburzające
Oburzające
0
Dziwne
Dziwne
0