fot. Magdalena Adamczewska

Radziwiłłowie zapraszają

29 maja 2020 roku mija termin składania zgłoszeń do programu pt. „Goście Radziwiłłów”, którego organizatorem jest Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Celem naboru jest wyłonienie 10 osób, aktywnych w dziedzinie literatury, które przez sześć tygodni będą mogły pracować nad autorskimi utworami literackimi. W tym czasie gościł ich będzie Pałac Myśliwski Książąt Radziwiłłów w Antoninie – Dom Pracy Twórczej.

Wybór miejsca nie jest przypadkowy. Pałac w Antoninie wielokrotnie witał w swoich progach artystów reprezentujących różne dziedziny sztuki. Sam gospodarz - książę Antoni Radziwiłł - rysował i grał na wiolonczeli. Był też koneserem sztuki.

 

Poznał się między innymi na wybitnym talencie Fryderyka Chopina. Kompozytor był dwa razy gościem antonińskiego pałacu.

1 sierpnia 2020 roku Pałac Radziwiłłów otworzy się dla osób związanych z Wielkopolską - poprzez miejsce urodzenia, zamieszkania lub tematykę twórczości - które podejmują próby pisarskie i mają już na swoim koncie pierwsze publikacje.

 

Celem Programu „Goście Radziwiłłów” jest wsparcie tych osób - twórców literatury, gotowych do napisania w roku 2020 utworu lub zbioru utworów literackich.

Fryderyk Chopin - Pałac Radziwiłłów w Antoninie, fot. Magdalena Adamczewska

Fryderyk Chopin - Pałac Radziwiłłów w Antoninie, fot. Magdalena Adamczewska

Utwory, które powstaną w ramach programu muszą się mieścić w zakresie szeroko pojętej fikcji literackiej. Mogą to być powieści, opowiadania, eseje, felietony, sztuki teatralne, zbiory poezji, literatura dziecięca i młodzieżowa.

Zapraszamy w gościnę do Radziwiłłów z przekonaniem, że wnętrza pałacu, w którym kwitło życie towarzyskie i artystyczne XIX-wiecznej Wielkopolski, staną się dodatkową inspiracją dla jego tegorocznych gości - twórców literatury.

 

 

 

Program „Goście Radziwiłłów” ma charakter pilotażowy. Jest finansowany w całości ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Jego powodzenie wzmocni pozycję Wielkopolski jako istotnego ośrodka literackiego i stanie się elementem długofalowej promocji regionu.

 

Po wszystkie szczegóły dotyczące programu zapraszamy tutaj:

Regulamin

Formularz zgłoszenia