fot. z archiwum projektu

Warsztaty ukulele dla każdego

W ramach programu "Kultura w drodze" odbył się cykl warsztatów gry na ukulele. Muzyka płynąca ze „skaczącej pchły” mogła zawitać w miejsca, gdzie nie ma szeroko rozumianego dostępu do ośrodków kultury.

„Bardzo duże zainteresowanie nauką gry na ukulele w Poznaniu, gdzie na co dzień pracuję, było zaczątkiem pomysłu na realizację warsztatów w małych miejscowościach – tam, gdzie nie ma możliwości cyklicznych, stałych spotkań nauki gry na instrumentach.” – mówi gospodarz warsztatów Przemysław Śledź.

 

Cykl warsztatów miał pierwotnie odbyć się stacjonarnie w Centrum Edukacji Regionalnej w Mniszkach, jednak z powodów pandemicznych spotkania odbyły się online.

 

Dzięki temu uczestnicy mogli być z rożnych miejscowości, między innymi z Cisewa, Tuliszkowa, Kwilcza, Plewisk, Wysocka Wielkiego.

W warsztatach mogły wziąć udział również osoby, które nie mają instrumentów – były one do dyspozycji po wcześniejszym zgłoszeniu.

 

Celem spotkań było zaszczepienie chęci nauki gry na ukulele u początkujących i doskonalenie umiejętności u bardziej zaawansowanych.

Uczestnicy mogli nauczyć się konkretnych utworów mając do dyspozycji specjalnie przygotowane proste aranżacje. Spotkania trwały od 3 do 4 godzin – na platformie do spotkań online.

 

Warsztaty ukulele dla każdego

Warsztaty ukulele dla każdego

Beneficjentami warsztatów były osoby w bardzo różnym wieku, począwszy od kilkulatków na 60 plus kończąc.

W warsztatach uczestniczyły też całe rodziny, które w domu spędzały czas na wspólnym muzykowaniu.

Pamiętajcie, ukulele jest niedrogie i małe, bardzo praktyczne i można szybko nauczyć się na nim grać!

 

Projekt pt. „Warsztaty ukulele dla każdego” został zrealizowany w ramach programu „Kultura w drodze” przygotowanego przez Departament Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Założeniem programu było, żeby artyści i animatorzy kultury realizowali projekty artystyczne i edukacyjne, adresowane do mieszkańców tych miejscowości regionu, które oddalone są od wielkomiejskich centrów kultury.

O innych projektach „Kultury w drodze” przeczytasz:  tutaj 

 

Podziel się kulturą!
What’s your Reaction?
Ciekawe
Ciekawe
0
Świetne
Świetne
0
Smutne
Smutne
0
Komiczne
Komiczne
0
Oburzające
Oburzające
0
Dziwne
Dziwne
0