Zamieniam się w słuch #33: Michał Kaleta

Michał Kaleta od 19 lat występuje na deskach Teatru Polskiego w Poznaniu. Od niedawna bierze udział w próbach do „Hamleta” w reżyserii Mai Kleczewskiej, w którym wcieli się w postać Króla Klaudiusza.

Michał Kaleta od 19 lat występuje na deskach Teatru Polskiego w Poznaniu, do którego trafił zaraz po skończeniu szkoły teatralnej w rodzinnym Wrocławiu. Zagrał w kilkudziesięciu spektaklach, w wielu z nich główne role. Od niedawna bierze udział w próbach do „Hamleta” w reżyserii Mai Kleczewskiej, w którym wcieli się w postać Króla Klaudiusza.

Równocześnie Michała Kaletę można oglądać w serialach („Rojst”, „Ślepnąc od świateł”) i na dużym ekranie („Ułaskawienie” w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego).

„Jak głosi anegdota, rolę w «Ułaskawieniu» dostałem dzięki swojej fotografii w mundurze, którą reżyser znalazł w internecie” – mówi Michał Kaleta w rozmowie z Martyną Nicińską.

 

Posłuchaj całego wywiadu przeprowadzonego w teatralnej garderobie, w dzień wolny od pracy dla aktora! (audio na górze strony)

Zdjęcia: archiwum Teatru Polskiego w Poznaniu

MICHAŁ KALETA – absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu, z którego pochodzi. Od 2000 roku związany z Teatrem Polskim w Poznaniu. Poznańskim widzom znany jest z kilkudziesięciu ról m.in. z „Dziadów drezdeńskich”, „Księcia Niezłomnego”, „Biesów”, „Mewy”, „Amatorek”, „Ferdydurke”, „Mistrza i Małgorzaty”, „Kotki na rozpalonym blaszanym dachu”, „Piszczyka”, „Drugiego spektaklu”, „Wielkiego Fryderyka”. Zagrał także w spektaklu Teatru Telewizji „Edward II” Edwarda Marlowe’a w reżyserii Macieja Prusa (2003).

Aktor jest laureatem Stypendium Artystycznego Miasta Poznania w roku 2003. W styczniu 2005 roku otrzymał Medal Młodej Sztuki za rolę w „Procesie” Franza Kafki oraz „Opowieściach argentyńskich” według Witolda Gombrowicza.

SŁUCHAJ TAKŻE: Zamieniam się w słuch #32: Agata Witkowska

SŁUCHAJ TAKŻE: Zamieniam się w słuch #31: Michał Murowaniecki
SŁUCHAJ TAKŻE: Zamieniam się w słuch #30: Jana Shostak, Jakub Jasiukiewicz

Podziel się kulturą!
What’s your Reaction?
Ciekawe
Ciekawe
0
Świetne
Świetne
1
Smutne
Smutne
0
Komiczne
Komiczne
0
Oburzające
Oburzające
0
Dziwne
Dziwne
0

D
Kontrast Wyłącz ruch