Zamieniam się w słuch #39: Grzegorz Myćka

Grzegorz Myćka – grafik, plakacista i muralista – w rozmowie z Martyną Nicińską opowiada, jaka jest ta „dzisiejsza młodzież”, dlaczego nie dosypia i skąd w nim obawy, że nie dożyje 30. urodzin.

Grzegorz Myćka jest grafikiem, plakacistą i muralistą. Ostatnio głośno było o muralach, które stworzył z grupą licealistów i znajomych niedaleko poznańskiej Cytadeli. Za sprawą dwóch projektów całkowicie odmienili obskurne i pełne wulgarnych napisów przejście podziemne przy stacji Poznań Garbary. Wcześniej upiększył z młodzieżą jeden z przystanków Pestki w ramach akcji „Poznań bez nienawiści”, swój ślad zostawił też przy ul. Estkowskiego. 

GRZEGORZ MYĆKA – urodzony w 1989 roku, doktorant na Wydziale Grafiki i Komunikacji Wizualnej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Zajmuje się grafiką warsztatową, plakatem, ilustracją oraz krótkimi formami animowanymi. Laureat międzynarodowych i krajowych konkursów, m.in. Złotego Medalu na Międzynarodowej Wystawie „Satyrykon” w Legnicy, Brązowego Medalu na Międzynarodowym Triennale Plakatu w Toyamie w Japonii czy Nagrody Burmistrza Miasta Dachau na Międzynarodowym Biennale Plakatu Społeczno-politycznego w Oświęcimiu.

Uczestnik wielu międzynarodowych wystaw, m.in. Międzynarodowego Biennale Plakatu w Warszawie, Biennale del Cartel w Boliwii, Taiwan International Graphic Design Award, Trnava Poster Triennale, Biennale Plakatu Polskiego w Katowicach, Międzynarodowego Biennale Plakatu Teatralnego w Rzeszowie, Międzynarodowego Triennale Grafiki w Falun. Laureat Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2012 roku. Współtworzy grupę artystyczno-projektową BiG POSTER, która m.in. zajmuje się prowadzeniem warsztatów z tworzenia plakatu czy wydawaniem czasopisma „BiG POSTER ZIN”. Współtworzy również kolektyw ilustratorów Ilu Nas Jest.

 

SŁUCHAJ TAKŻE: Zamieniam się w słuch #38: Jarosław Mai

SŁUCHAJ TAKŻE: Zamieniam się w słuch #37: Patrycja Plich

SŁUCHAJ TAKŻE: Zamieniam się w słuch #36: Wojciech Makowiecki

Podziel się kulturą!
What’s your Reaction?
Ciekawe
Ciekawe
0
Świetne
Świetne
0
Smutne
Smutne
0
Komiczne
Komiczne
0
Oburzające
Oburzające
0
Dziwne
Dziwne
0
D
Kontrast Wyłącz ruch