Zamieniam się w słuch #43: Ewa Łowżył

Od ponad 10 lat w „Kontenerach” można posłuchać koncertu, obejrzeć film, wziąć udział w warsztatach krawieckich, spotkać się ze znajomymi. W rzeczywistości KontenerART stał się nieodłącznym elementem nadwarciańskiego krajobrazu.

Zakładając KontenerART, Ewa i Zbigniew Łowżyłowie wyciągnęli poznaniaków nad rzekę.

 

„Okazało się, że wystarczy wystawić kilka leżaków i wysypać trochę piasku, żeby ludzie pokochali to miejsce” – mówi artystka i animatorka kultury w rozmowie z Martyną Nicińską.

Od ponad 10 lat w „Kontenerach” można posłuchać koncertu, obejrzeć film, wziąć udział w warsztatach krawieckich, spotkać się ze znajomymi. Choć przyjęło się, że jest to „mobilne centrum kultury” – w rzeczywistości KontenerART stał się nieodłącznym elementem nadwarciańskiego krajobrazu i inspiracją dla innych miejsc. Żyje już swoim życiem, a Ewa Łowżył razem z mężem kieruje teraz swoją i naszą uwagę na nowe przedsięwzięcie… Posłuchaj (i zobacz) na jakie!

EWA ŁOWŻYŁ – artystka fotografik, animatorka kultury, aktywistka, laureatka tytułu Człowiek Kultury w 2017 roku w Poznaniu, laureatka Nagrody Pracy Organicznej, pomysłodawczyni projektu KontenerART, współinicjatorka projektu Chór Czarownic. Radna Osiedla Jeżyce w latach 2015–2019. Chciałaby, żeby Poznań był miastem dla ludzi.

SŁUCHAJ TAKŻE: Zamieniam się w słuch #42: Aleksandra Sojak-Borodo

SŁUCHAJ TAKŻE: Zamieniam się w słuch #41: Agnieszka Duczmal

SŁUCHAJ TAKŻE: Zamieniam się w słuch #40: Maciej Fortuna

Podziel się kulturą!
What’s your Reaction?
Ciekawe
Ciekawe
0
Świetne
Świetne
1
Smutne
Smutne
0
Komiczne
Komiczne
0
Oburzające
Oburzające
0
Dziwne
Dziwne
0
D
Kontrast Wyłącz ruch