Zamieniam się w słuch #40: Maciej Fortuna

Ciężko wymienić wszystkie projekty muzyczne, w które angażuje się Maciej Fortuna. Na przykład z Poznańską Piętnastką rusza do wielkopolskich miast i miasteczek, by przypominać repertuar orkiestr dętych.

Nie sposób wymienić wszystkich projektów muzycznych, w które zaangażowany jest Maciej Fortuna. Działalność zespołów (Maciej Fortuna Trio, Maciej Fortuna Quartet, duetu Fortuna/Dys) łączy z nagraniami studyjnymi czy prowadzeniem Poznańskiej Piętnastki – słynnego big-bandu reaktywowanego po 60 latach.

Razem z Piętnastką Maciej Fortuna rusza do wielkopolskich miast i miasteczek, by odświeżać repertuar orkiestr dętych czy pamięć o Stanisławie Moniuszce.

Podczas ostatniej Nocy Muzeów trębacz wziął udział w 24-godzinnym maratonie z muzyką Krzysztofa Komedy. Koncertom towarzyszyły projekcje filmów, wystawa, malowanie obrazów, czytanie poezji i rozmowy.

Kilka miesięcy temu artysta do swoich licznych wcieleń dołożył także rolę ojca… A tak naprawdę, gdyby nie wolny dostęp do muzyki w internecie zostałby wziętym prawnikiem, o czym opowiedział Martynie Nicińskiej. Posłuchaj!

MACIEJ FORTUNA – trębacz, kompozytor i producent muzyczny. Doktor sztuk muzycznych i magister nauk prawnych. Oprócz kreowania własnego języka wypowiedzi muzycznej oraz poszerzania palety brzmieniowej swojego instrumentu eksperymentuje z łączeniem różnych gatunków sztuki. Istotnym elementem jego twórczości jest wykorzystywanie live electronics. Tworzy i reżyseruje koncerty multimedialne oraz produkcje wideo.

SŁUCHAJ TAKŻE: Zamieniam się w słuch #39: Grzegorz Myćka
SŁUCHAJ TAKŻE: Zamieniam się w słuch #38: Jarosław Mai
SŁUCHAJ TAKŻE: Zamieniam się w słuch #37: Patrycja Plich
CZYTAJ TAKŻE: Ale jazz!
CZYTAJ TAKŻE: Jerzy Milian nie do końca odkryty

Podziel się kulturą!
What’s your Reaction?
Ciekawe
Ciekawe
0
Świetne
Świetne
0
Smutne
Smutne
0
Komiczne
Komiczne
0
Oburzające
Oburzające
0
Dziwne
Dziwne
0
D
Kontrast Wyłącz ruch