Zamieniam się w słuch #44: Mastershot

Grupa poznańskich filmowców skupiona wokół Mastershot Film Festival wzięła na warsztat Powstanie Wielkopolskie i to w zupełnie inny sposób niż wszystkie filmy, które dotychczas na ten temat zrealizowano.

Przez kilka czerwcowych dni filmowcy nakręcili filmy na jednym ujęciu, potocznie nazywane mastershotami, o długości 100 sekund. W ramach warsztatów „Opowieść o zwycięskim Poznaniu” powstaną dwa obrazy – jeden o zdobywaniu Fortu VII, a drugi o najbardziej niezwykłym powstańcu – Samie Sandim z Kamerunu.

 

„Nie miałem pojęcia o istnieniu takiej postaci” – przyznaje Jarosław Żarski organizator warsztatów i pomysłodawca pierwszego na świecie międzynarodowego festiwalu filmów zrealizowanych techniką jednego ujęcia. „Sam Sandi zmarł przed II wojną światową, był znaną osobą dwudziestolecia międzywojennego. Warto poznać jego życiorys” – dodaje koordynatorka warsztatów, Renata Żybura.

 

Jak powstaje film kręcony na jednym ujęciu i kto będzie bohaterem kolejnego projektu poznańskich filmowców? Posłuchaj wywiadu Martyny Nicińskiej!

Więcej informacji mastershotfestival.pl, facebook.com/mastershotfestival/

 

JAROSŁAW ŻARSKI – pomysłodawca i założyciel pierwszego na świecie międzynarodowego festiwalu filmów zrealizowanych techniką jednego ujęcia. Nadzoruje całość działań Mastershot Film Festival. Pasjonat techniki filmowej. Z wykształcenia dziennikarz, na co dzień współwłaściciel poznańskiej agencji reklamowej Fresh Studio. Specjalista wideo w zakresie sprzętu i produkcji. Od ponad 10 lat związany z techniką filmową i fotograficzną, CEO w firmie WINMAR.

RENATA ŻYBURA – project manager Mastershot Film Festival. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe związane z planowaniem i wdrażaniem projektów marketingowych. Nie wyobraża sobie życia bez regularnego tańczenia flamenco i tańca współczesnego.

 

 

SŁUCHAJ TAKŻE: Zamieniam się w słuch #43: Ewa Łowżył

SŁUCHAJ TAKŻE: Zamieniam się w słuch #42: Aleksandra Sojak-Borodo

SŁUCHAJ TAKŻE: Zamieniam się w słuch #41: Agnieszka Duczmal

Podziel się kulturą!
What’s your Reaction?
Ciekawe
Ciekawe
0
Świetne
Świetne
0
Smutne
Smutne
0
Komiczne
Komiczne
0
Oburzające
Oburzające
0
Dziwne
Dziwne
0
D
Kontrast Wyłącz ruch