Zamieniam się w słuch #48: Smutne Piosenki

Artyści z zespołów Smutne Piosenki i Babu Król stworzyli płytę z romantycznymi historiami z lat młodości gnieźnieńskich seniorek. Szczere, mocne i wzruszające wspomnienia opisali w piosenkach i nagrali na dwupłytowym albumie „Nowa Fala Polskiego Dansingu vol. 1 i 2”.

Muzycy i panie z Klubu Seniora „Radość” w Gnieźnie skutecznie przywołali ducha muzyki retro. Ich utwory brzmią jak wzięte z potańcówek z poprzedniej epoki, a historie ujmują autentycznością.

 

„Okazało się, że gnieźnieńskie seniorki są bardzo aktywne, chodzą na wszystkie możliwe zajęcia i mają wiele talentów. Jedna z nich napisała utwór «Samotny księżyc», który znalazł się na płycie” – mówią artyści w rozmowie z Martyną Nicińską.

 

Na drugim krążku „Nowej Fali…” znalazły się znane taneczne hity w zaskakujących aranżacjach. Który z nich zespół gra najchętniej i jak przebiega praca nad nowym materiałem? Posłuchaj całej rozmowy ze Smutnymi Piosenkami!

SMUTNE PIOSENKI tworzą: Iza Polit (wokal), Michał Ruksza (pianino), Paulina Frąckowiak (bas, muzyka, teksty) oraz Jakub Szwarc (perkusja). Poznański zespół wydał już dwie płyty: koncertową „Na żywo z plusem” oraz studyjną „Dziki ogród”, która miała premierę w czerwcu 2018 roku. Po wydaniu debiutanckiej płyty „Dziki ogród” poszli dalej w bliskie im klimaty retro i wraz zespołem Babu Król promują dwupłytowy album „Nowa Fala Polskiego Dancingu vol. 1 i 2”. Obecnie pracują nad nowym materiałem.

BABU KRÓL to wspólny projekt znanych postaci polskiej sceny alternatywnej – Jacka „Budynia” Szymkiewicza i Piotra „Bajzla” Piaseckiego (twórców m.in projektów Pogodno i Bajzel). Ten pierwszy to legenda tanecznych rytmów, hipnotycznego transu i poetyki Witkacego, popularny nie tylko w Polsce. Budyń to wokalista, muzyk, performer, lider zespołu Pogodno. Znany z solowych poczynań, kolaboracji z teatrem i brawurowych występów na scenie. Babu Król zadebiutował świetnie przyjętym albumem „Sted” (2012) z autorską muzyką do tekstów Edwarda Stachury, zagrał też dziesiątki koncertów w całej Polsce. W 2015 roku ukazał się drugi album zespołu zatytułowany „Kurosawosyny”.

SŁUCHAJ TAKŻE: Zamieniam się w słuch #47: Rozbrat zostaje

SŁUCHAJ TAKŻE: Zamieniam się w słuch #46: 40-lecie Wydziału Animacji UAP
SŁUCHAJ TAKŻE: Zamieniam się w słuch #45 – Kasia Tórz

CZYTAJ TAKŻE: Wena moja powszednia. Rozmowa z Pauliną Frąckowiak

Podziel się kulturą!
What’s your Reaction?
Ciekawe
Ciekawe
0
Świetne
Świetne
0
Smutne
Smutne
0
Komiczne
Komiczne
0
Oburzające
Oburzające
0
Dziwne
Dziwne
0
D
Kontrast Wyłącz ruch