Zamieniam się w słuch #73 – Anna Jankowska

Jej motto: „Rozwój przez głos, by w pełni odkrywać siebie i inspirować innych” sprawdza się także podczas pandemii! Anna Jankowska, wokalistka i pedagog wokalny, dwa razy w tygodniu, podczas spotkań „live” na Facebooku (profil Anna Jankowska Pogoda Głosu) uczy technik oddechowych, śpiewu i jak nie stracić pogody ducha w izolacji.

 

Anna Jankowska jest magistrem sztuki na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa w zakresie Wokalistyki Jazzowej w klasie dr Anny Serafińskiej na Wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach.  

Od 2011 roku prowadzi zajęcia Śpiewu Jazzowego w  Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im. M. Karłowicza w  Poznaniu. Jest wykładowcą w Collegium Da Vinci w Poznaniu.

 

Od 2015 roku dzieli się autorskim projektem „Pogoda Głosu”, realizowanym w formule speaking concert.

Kieruje też autorskim projektem edukacyjno-koncertowym ALE JAZZ! Studio, wspierając w rozwoju muzyczno-wokalnym zarówno melomanów, jak i profesjonalistów.

 

Anna Jankowska stawia na holistyczne podejście do rozwoju głosu i osobowości dzięki świadomości ciała, oddechu i umysłu.

 Jej zdaniem śpiewać każdy może i wystarczy 10 minut śpiewu dziennie, by wzmocnić swoją odporność

 

„Głos jest naszym naturalnym instrumentem, dajmy sobie ten głos!” – zachęca Anna Jankowska.
 

 

Posłuchaj całej rozmowy i zobacz: tutaj!

 

Podziel się kulturą!
What’s your Reaction?
Ciekawe
Ciekawe
0
Świetne
Świetne
1
Smutne
Smutne
0
Komiczne
Komiczne
0
Oburzające
Oburzające
0
Dziwne
Dziwne
0
D
Kontrast Wyłącz ruch