fot. Maria Wieland

Cukrostan

5 listopada zakończyły się zdjęcia do filmu pt. "Cukrostan", który jest efektem drugiej edycji aktorskich warsztatów międzypokoleniowych w Środzie Wielkopolskiej, finansowanych z programu "Kultura w drodze".

W końcowym etapie warsztatów wzięło udział sześć uczestniczek w wieku 15-61 lat.

 

Warsztaty odbywały się w Ośrodku Kultury im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Środzie Wielkopolskiej. W trakcie trwania projektu, warsztatowiczki zetknęły się z elementami pracy aktorskiej, takimi jak: praca z ciałem, praca z tekstem, interpretacja, partnerowanie, zadania aktorskie, praca przed kamerą, dykcja i emisja głosu.

 

 

Inspiracją do powstania tegorocznego programu warsztatów i pracy nad filmem był cukier. Średzka cukrownia to jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc tego miasta, które na stałe wpisało się w jego krajobraz. 

Za warsztaty, scenariusz i reżyserię odpowiadała Paula Głowacka. Zdjęciami i montażem zajął się Mariusz Adamski. Zdjęcia do dokumentacji wykonała Maria Wieland.

 

Film pt. Cukrostan został zrealizowany w ramach programu „Kultura w drodze”, przygotowanego przez Departament Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Założeniem programu było, żeby artyści i animatorzy kultury realizowali projekty artystyczne i edukacyjne, adresowane do mieszkańców tych miejscowości regionu, które oddalone są od wielkomiejskich centrów kultury. O innych projektach „Kultury w drodze” przeczytasz: tutaj

 

Podziel się kulturą!
What’s your Reaction?
Ciekawe
Ciekawe
0
Świetne
Świetne
4
Smutne
Smutne
0
Komiczne
Komiczne
0
Oburzające
Oburzające
0
Dziwne
Dziwne
0