Świąteczne warsztaty

W ramach programu Kultura w drodze - w okresie od października do grudnia 2020 - miało zostać przeprowadzonych 16 warsztatów artystycznych, związanych z tematyką świąteczną dla 3 sołectw oraz biblioteki w powiecie średzkim, a także warsztaty mikołajkowe w Folwarku Konnym Hermanów.

Niestety, z uwagi na rozporządzenia związane z panującą pandemią, warsztaty fizycznie nie mogły się odbyć.

 

Dla kultury nie ma jednak rzeczy niemożliwych. Wypychają ją oknem, to wejdzie drzwiami.

Udało się przenieść  warsztaty częściowo do świata wirtualnego, dzięki czemu finalnie skorzystało z nich znacznie więcej osób.

Pierwsze cztery warsztaty skierowane były do 3 sołectw w powiecie średzkim: Koszuty, Szlachcin, Połażejewo oraz do Biblioteki Publicznej Gminy Nowe Miasto nad Wartą.

 

Po nagraniu każdego z nich, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, przygotowane zostało po 15 paczek zawierających materiały na dany warsztat pozwalające na kompleksowe wykonanie pracy przedstawionej na filmie. Czyli każde sołectwo i Biblioteka otrzymały w sumie po 60 pakietów.

Warsztaty mikołajkowe skierowane były do mieszkańców Hermanowa i okolicznych miejscowości i przygotowane zostały dla 20 uczestników.

Pakiet materiałów zawsze zawierał wszystkie niezbędne rzeczy do przeprowadzenia zajęć, opis warsztatów, listę potrzebnych do wykonania materiałów lub dokładny przepis, link do warsztatów, prośbę o przesłanie zdjęć w celu dokumentacji zadania oraz zgodę na wykorzystanie zdjęć do promocji programu „Kultura w drodze”.

 

Zainteresowanie filmami przerosło najśmielsze oczekiwania.

My również zapraszamy do ich obejrzenia:

 

1. Zdobienie świec metodą decoupage:

2. Odlewanie świec z wosku sojowego 

3. Tworzenie kalendarza adwentowego 

4. Tworzenie zimowych kul kąpielowych 

 

Projekt świątecznych warsztatów z Wiolettą Kaźmierczak-Barczak zostały zrealizowane w ramach programu „Kultura w drodze” przygotowanego przez Departament Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Założeniem programu było, żeby artyści i animatorzy kultury realizowali projekty artystyczne i edukacyjne, adresowane do mieszkańców tych miejscowości regionu, które oddalone są od wielkomiejskich centrów kultury.

O innych projektach „Kultury w drodze” przeczytasz:  tutaj

Podziel się kulturą!
What’s your Reaction?
Ciekawe
Ciekawe
0
Świetne
Świetne
0
Smutne
Smutne
0
Komiczne
Komiczne
0
Oburzające
Oburzające
0
Dziwne
Dziwne
0
D
Kontrast Wyłącz ruch