Nowa scena i nowy sezon w Teatrze Wielkim w Poznaniu

28 września 2023, podczas specjalnego pokazu z udziałem Marka Woźniaka, Marszałka Województwa Wielkopolskiego, wyremontowaną scenę poznańskiej opery, zaprezentowała Renata Borowska – Juszczyńska, Dyrektorka Teatru Wielkiego.

 

„Dziś mamy finał długo oczekiwanej  inwestycji. Efekt wygląda imponująco! Mieliśmy obawy, czy ta realizacja się uda, bo była bardzo kosztowna, bardzo trudna w wymiarze technicznym, organizacyjnym i wykonawczym.  Dopełnia ona wcześniejsze działania inwestycyjne w tym obiekcie.  Takie okresy przerwy na remont bywają dla podobnych miejsc niszczące. Szczęśliwie, tutaj tak się nie stało, a to dzięki aktywności Dyrekcji i całego Zespołu. Z naszą pomocą grali Państwo w różnych miejscach, m.in. w przestrzenie MTP. Dzięki tej artystycznej ciągłości instytucja nie tylko przetrwała, ale jest w dobrej formie. Po drodze zdobywała nagrody czy korzystała z nowoczesnych technologii online, by być w kontakcie ze swoją publicznością.  Dziś możemy już powiedzieć, że to szczęśliwy powrót – powrót do normalnej działalności w oparciu o zupełnie nową przestrzeń sceniczną, bezpieczną dla wszystkich, którzy tam będą pracować i też bardziej spektakularną dla odbiorców. Sam jestem niecierpliwy, żeby zobaczyć i posłuchać, jakie możliwości ma ta scena. Myślę, że będzie to jedna z najlepszych przestrzeni w Polsce i szerzej. Przypomnę, że całą tę realizację udało się sfinansować – po połowie – z budżetu Samorządu Województwa Wielkopolskiego  i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Życzę Teatrowi i jego publiczności pięknego sezonu artystycznego, który już za progiem!” – powiedział Marszałek Marek Woźniak. 

 

Nowy sezon w poznańskiej operze, któremu przyświeca hasło „Powroty” – otworzy nie jedno przedstawienie, a festiwal, któremu patronować będzie Stanisław Moniuszko. 

Podziel się kulturą!
What’s your Reaction?
Ciekawe
Ciekawe
3
Świetne
Świetne
0
Smutne
Smutne
0
Komiczne
Komiczne
0
Oburzające
Oburzające
0
Dziwne
Dziwne
0
D
Kontrast Wyłącz ruch