Happening Gitarowy

Wszystko zaczęło się oczywiście od miłości do gitary – mówi Liliana Skibińska, rzeczniczka prasowa festiwalu Akademia Gitary 2019. Każdy instrument strunowy i szarpany jest na tym wydarzeniu mile widziany – dodaje. Happening Gitarowy jest zawsze ważną częścią wydarzenia.

Wszystko zaczęło się oczywiście od miłości do gitary – mówi Liliana Skibińska, rzeczniczka prasowa festiwalu Akademia Gitary 2019. Każdy instrument strunowy i szarpany jest na tym wydarzeniu mile widziany – dodaje. Happening Gitarowy jest ważną częścią wydarzenia.

Zaczęło się dość niewinnie, od kursu gitarowego, który szybko rozrósł się do dużego festiwalu. Akademia Gitary jest obecna praktycznie w całej Wielkopolsce – zaznacza Liliana Skibińska.

Happening Gitarowy to wydarzenie, które cieszy się ogromną popularnością. W związku z bałkańską tematyką Akademii Gitary 2019, uczestnicy wspólnie wykonali utwór „Prawy do lewego” Gorana Bregovicia.

W Happeningu Gitarowym obok zawodowych artystów biorą udział zarówno początkujący instrumentaliści, jak i amatorzy. Najważniejszą cechą wydarzenia jest jego otwartość – zagrać może każdy, wystarczy instrument i odrobina odwagi.

 

Realizacja filmu, zdjęcia: Rafał Cielek

 

ZOBACZ TAKŻE: Szlak wolności od podstaw – warsztaty w Antoninie

ZOBACZ TAKŻE: Słowianie połabscy

ZOBACZ TAKŻE: 300 lat bambrów poznańskich

CZYTAJ TAKŻE: Akademia Gitary 2018