fot. Materiały organizatora

Gwiazdy polskiego jazzu w Koninie

Już w najbliższy piątek rozpoczyna się 29. JAZZ FESTIVAL JAZZONALIA i potrwa do niedzieli 22 maja. Zapraszamy gorąco do CKiS DK Oskard na dużą dawkę fantastycznych brzmień. Dajcie się wciągnąć w muzyczny świat improwizacji, lekkiego frazowania i mistrzowskiej wirtuozerii.

JAZZONALIA 2022 plakat

Wydarzenie rozpocznie się od mocnych, kobiecych akcentów. W piątek będzie można usłyszeć Agę Derlak w nowym projekcie. Do jej quintetu dołączyła Basia Derlak oraz Jerzy Małek. I tak powstał… Aga Derlak Septet. W tym projekcie dźwięk spotyka się ze słowem, czyli wierszami, które artystka napisała na przestrzeni ostatnich miesięcy. Wieczorem podamy balsam na uszy i dla duszy. Spotkamy się z Agą Zaryan, która w czasie pandemii wypracowała z zespołem zupełnie nowe brzmienie i piękne kompozycje.

 

Jazzomaniaków zaprosimy także na nocne granie. W Klubokawiarni NOT odbędzie się  jam session w wykonaniu Marty Rubik Quintet. Jeżeli lubicie nowoczesny jazz z domieszką muzyki ilustracyjnej, folku i muzyki klasycznej – to zdecydowanie propozycja dla Was.

 

plakat Jazzonalia 2022

Sobota będzie wyjątkowa – zapraszamy na Wieczór Prezydencki. Tego dnia Konin na chwilę zamieni się w… Trójmiasto. Na scenie wystąpią muzycy, którzy przyjadą znad Zatoki Gdańskiej. Wieczór rozpocznie koninianin z urodzenia – Jacek Rodziewicz, który z zespołem Rodziewicz Quartet zabierze nas w muzyczną podróż po swojej najnowszej płycie „ROJAZZVITCH”. W sobotę zawita do nas także Leszek Możdżer, który tym razem wystąpi solo. Wirtuozerski warsztat, niezwykła muzyczna wyobraźnia i charyzmatyczna osobowość to gwarancja dobrego wieczoru

 

 

Tego dnia nie zabraknie także jam sassion. W świat improwizacji zabiorą nas trójmiejscy muzycy – saksofonista Dariusz Herbasz oraz Leszek Dranicki, gitarzysta i wokalista.

 

Festiwalowa niedziela to spotkanie z jednym z największych artystów polskiej sceny muzycznej ze Stanisławem Soyką, który zagra z Big Bandem PSM I i II st. w Koninie.

 

JAZZONALIA 2022 -program

Wydarzenie poprowadzi dziennikarz muzyczny Andrzej Zieliński (Program 2 Polskiego Radia).

Podczas festiwalu będzie można zwiedzać wystawę finałową 3. Międzynarodowego Konkursu Plakatu „We Want Jazz“. Na fanów muzycznych biografii będzie czekać słuchowisko: „Istnienie Poszczególne – opowieść o Tomaszu Stańko”. To historia oparta na faktach, ale nie zabraknie w niej też fikcyjnych akcentów. 

 

Program:

20.05.2022 r. | piątek

19.00 sala widowiskowa CKiS DK Oskard

Aga Derlak Septet 

Aga Zaryan

22.30 Klubokawiarnia NOT: * Marta Rubik Quintet – jam session

22.30 Kino Konesera: * Słuchowisko w Kinie „Istnienie poszczególne – opowieść o Tomaszu Stańko” w reż. Michała Chołki

 

21.05.2022 r. Wieczór Prezydencki | sobota

19.00 sala widowiskowa

Rodziewicz Quartet

Leszek Możdżer solo

22.30 Klubokawiarnia NOT: * Dariusz Herbasz & Leszek Dranicki – jam session

22.30 Kino Konesera: * Słuchowisko w Kinie „Istnienie poszczególne – opowieść o Tomaszu Stańko” w reż. Michała Chołki

 

22.05.2022 r. | niedziela

18.00 sala widowiskowa: Big Band PSM I i II st. w Koninie feat. Stanisław Soyka

20:15 Kino Konesera: * Słuchowisko w Kinie „Istnienie poszczególne – opowieść o Tomaszu Stańko” w reż. Michała Chołki

* Wstęp wolny za okazaniem karnetu. Liczba miejsc ograniczona.

 

Trzydniowe karnety w cenie 180 zł do kupienia w kasie CKiS DK Oskard lub online: www.jazzonalia.konin.pl oraz www.ebilet.pl

 

Podziel się kulturą!
What’s your Reaction?
Ciekawe
Ciekawe
0
Świetne
Świetne
0
Smutne
Smutne
0
Komiczne
Komiczne
0
Oburzające
Oburzające
0
Dziwne
Dziwne
0