Kojąca moc natury
Opublikowano:
7 kwietnia 2021
Od:
Do:
Początek:
Koniec:
Czy natura może być ukojeniem w trudnym czasie, w którym się znaleźliśmy? Z pewnością tak. Niezwykłe obrazy przyrody Macieja Frydrysiaka powstawały w tym pełnym napięć roku. Galeria CKiS Wieża Ciśnień gorąco zachęca do oglądania wystawy „WETLANDS/Łęgi”.
„Znaleźliśmy się w rzeczywistości, w której „wszechmocny” dotychczas człowiek, decydujący i stanowiący o sobie, został pokonany i rzucony na kolana. Wszechobecny strach, związany z niepewnością jutra, zmienił nasz świat, przewartościował życie, w którym mocne „JA” ustępuje miejsca potrzebie bliskości i kontaktu z drugim człowiekiem, w którym na pierwsze miejsce wysuwa się pragnienie życia i zdrowia.
Ostatni rok to trudny czas pełen obaw, refleksji i przemyśleń. Zmienił się świat, zmienił się człowiek… ale, nie zmieniła się natura. I to właśnie jej piękno, stałość, niezmienność, dzikość i spokój stały się inspiracją do powstania cyklu zdjęć Wetlands/Łęgi. Była to forma ucieczki od obecnej sytuacji, od lęków, niepewności i stresu.
Z połączenia wielkiej pasji do fotografii i niezwykłych obrazów przyrody, trochę sennej, surowej, smutnej, ale niczym niezmąconej i kojącej powstał ten wyjątkowy cykl”. /Agnieszka Małecka/
Maciej Frydrysiak urodził się w 1976 r. w Koszalinie. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (Wydział Realizacji Obrazu Filmowego, Telewizyjnego i Fotografii, specjalność fotografia). Od 2002 r. uczy podstaw fotografii i projektowania graficznego w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Kościelcu.
Poza działalnością edukacyjno-pedagogiczną zajmuje się fotografią portretową, fotografią architektury, architektury wnętrz i designu. Współpracuje z czołowymi architektami oraz z wiodącymi developerami w Polsce, realizując wizerunkowe sesje.
Ważniejsze wystawy zbiorowe: Biennale Fotografii w Poznaniu, Konfrontacje Gorzów Wlkp. Wystawy indywidualne: Sitios, Kolory Uttar Pradesh, Budowlani, Kalejdoskop, Cocoon.
Otwarcie wystawy odbędzie się w formule online 9 kwietnia, o 18.00 – na profilu facebookowym, na stronie CKiS oraz kanale CKiS na YouTube.
Ekspozycja czynna do 30 kwietnia 2021 r.