fot. plakat zapowiadający koncert Julii Rosińskiej

Koncert Julii Rosińskiej pt. „Ciałem, słowem, gestem”

Koncert opowiadający o kobiecych perypetiach życiowych… zakochaniu, odrzuceniu, miłości szczęśliwej i spełnionej, ale też bywa, że niekochanej… o dziewczęcych wyborach, matczynych obawach. Kobieta w pełnym kolorycie doświadczeń i życiowych burz.

Mądre i bogate teksty autorstwa głównie Piotra Bukartyka i Grzegorza Tomczaka. Męskie pióro, kobiece historie. Muzycznie zdecydowanie kierunek smoothjazzowy, bo piękny, dojrzały, odpowiedni, bo „dźwiga” ciężar tych historii. 

 

Kompozytorem utworów jest Grzegorz Kopala. Aranżacje są autorstwa Jacka Piskorza oraz Grzegorza Kopali.

Pierwotnie koncert miał się odbyć w sołectwach  Kaziopole – Grudna – Wełna w listopadzie 2020 r., niestety z powodu obostrzeń sanitarnych, mimo wcześniejszych planów i ustaleń koncert nie mógł odbyć się w świetlicy wiejskiej w Grudnie z udziałem widzów. (Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 9.10.2020r. w związku z wystąpieniem pandemii).

 

z archiwum Julii Rosińskiej

Organizatorzy postanowili zrealizować całe wydarzenie w studio nagraniowym i w formie koncertu, w wersji cyfrowej, zaprezentować go mieszkańcom sołectwa. Okazało się to strzałem w dziesiątkę!

Koncert jest dostępny na stronie facebook sołectwa i bez ograniczeń może być odtwarzany przez mieszkające tutaj panie, w odpowiednim dla nich czasie, bez ograniczeń czasowych jakie wiążą się z koncertem stacjonarnym- jednorazowym.

Bo właśnie z myślą o paniach realizowany był ten projekt. Kobieta dla kobiet, które ciężko pracując na wsi, wychowując dzieci i borykając się z wieloma trudnościami dnia codziennego, często swoje przyjemności stawiają na ostatnim miejscu…

 

koncert 11.11.2020, z archiwum Julii Rosińskiej

Ciepłe słowa jakie dotarły do Julii Rosińskiej po ukazaniu się koncertu pokazały, że warto było się trudzić (i na przyszłość, nie tylko „pandemicznie”) i zrealizować tego typu projekt…

„Wielkim nieobecnym” na wizji jest Grzegorz Kopala, który zrealizował studyjną wersję koncertu, zadbał o nagłośnienie, odpowiednie oświetlenie, jakość wideo i audio. Czuwał nad całą techniczną i muzyczną stroną wydarzenia. Całość materiału pochodzi z płyty o tym samym tytule: „Ciałem, słowem, gestem” wydanej w 2019 roku i dedykowanej właśnie kobietom. 

 

Koncert Julii Rosińskiej pt. „Ciałem, słowem, gestem” został zrealizowany w ramach programu „Kultura w drodze” przygotowanego przez Departament Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Założeniem programu było, żeby artyści i animatorzy kultury realizowali projekty artystyczne i edukacyjne, adresowane do mieszkańców tych miejscowości regionu, które oddalone są od wielkomiejskich centrów kultury.

O innych projektach „Kultury w drodze” przeczytasz:  tutaj

 

Podziel się kulturą!
What’s your Reaction?
Ciekawe
Ciekawe
0
Świetne
Świetne
0
Smutne
Smutne
0
Komiczne
Komiczne
0
Oburzające
Oburzające
0
Dziwne
Dziwne
0