fot. Archiwum redakcji

Radziwiłłowie zapraszają po raz piąty!

28 czerwca 2024 roku mija termin składania zgłoszeń do programu pt. „Goście Radziwiłłów”. Celem naboru jest wyłonienie 15 osób, twórców literatury lub tłumaczy, którzy będą pracować nad utworami literackimi lub tłumaczeniami w Pałacu Myśliwskim Książąt Radziwiłłów w Antoninie.

Wybór miejsca nie jest przypadkowy. Pałac w Antoninie wielokrotnie witał w swoich progach artystów reprezentujących różne dziedziny sztuki. Sam gospodarz – książę Antoni Radziwiłł – rysował i grał na wiolonczeli. Był też koneserem sztuki.

 

Poznał się między innymi na wybitnym talencie Fryderyka Chopina. Kompozytor był dwa razy gościem antonińskiego pałacu.

W sierpniu oraz na przełomie października i listopada 2024 roku, Pałac Radziwiłłów otworzy się dla osób, które piszą lub tłumaczą literaturę i mają już na swoim koncie pierwsze publikacje. Celem Programu „Goście Radziwiłłów” jest ich wsparcie.

Utwory, które powstaną, lub zostaną przetłumaczone, muszą się mieścić w zakresie szeroko pojętej fikcji literackiej. Mogą to być powieści, opowiadania, eseje, felietony, sztuki teatralne, zbiory poezji, literatura dziecięca i młodzieżowa.

 

 

fot. R. Cielek

fot. R. Cielek

Po raz pierwszy, w ramach Programu „Goście Radziwiłłów”, rezydentami Pałacu będą też mogły zostać osoby, które uzyskały nominacje do Literackiej Nagrody Wielkopolskich Czytelników.

Zapraszamy kolejny raz w gościnę do Radziwiłłów z przekonaniem, że wnętrza pałacu, w którym kwitło życie towarzyskie i artystyczne XIX-wiecznej Wielkopolski, staną się dla jego tegorocznych gości dodatkową inspiracją.

Po wszystkie szczegóły dotyczące programu zapraszamy tutaj:

Regulamin 2024

Zgłoszenie – Goście Radziwiłłów

Podziel się kulturą!
What’s your Reaction?
Ciekawe
Ciekawe
0
Świetne
Świetne
0
Smutne
Smutne
0
Komiczne
Komiczne
0
Oburzające
Oburzające
0
Dziwne
Dziwne
0