fot. Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu

Świętujemy Międzynarodowy Dzień Teatru! 

Już w najbliższą niedzielę, 27 marca, zapraszamy do teatralnego stołu! Poznańskie Teatry po raz pierwszy w historii świętują razem swój dzień.

Tego dnia, każdy kto odwiedzi centrum Poznania, będzie miał okazję zobaczyć, co przygotowały teatralne zespoły – artystyczne, administracyjne i techniczne.

 

Połączy ich jedna wspólna idea: STÓŁ, przy którym będzie można przysiąść, zostać na chwilę, porozmawiać, napić się kawy i coś przekąsić.

W samo południe każdy z teatrów zaprezentuje też unikatowe, jednorazowe wydarzenie które odbędzie się tylko tego dnia i tylko o tej godzinie.

Wydarzeniom teatralnym towarzyszyć będzie zbiórka do puszek PCK na rzecz Ukrainy – wolontariuszami będą członkowie zespołów poszczególnych teatrów.

 

Dołączcie do wspólnego stołu!

plakat

plakat

A co konkretnie Teatr Wielki w Poznaniu zaplanował w tym dniu?

 

Rozpoczynamy o godz. 11:00.

Czekamy na Państwa przed głównym wejściem Teatru przy stole z pysznymi słodkościami.

Dla najmłodszych mamy gry i kolorowanki.

Kto marzy o wcieleniu się w role ulubionych operowych bohaterów? Specjalnie dla Państwa przygotujemy skrzynię z kostiumami.

Uwaga! Na pamiątkę będzie można zrobić sobie zdjęcie w wybranym kostiumie.

O godz. 12:00 zapraszamy do Sali Drabowicza na projekcję baletu TROJA(n), którą poprzedzi prelekcja realizatorów spektaklu: Gabriela Kaczmarka, kompozytora oraz Katarzyny Frątczak, dramaturg.

Zostawiamy Państwa z TROJA(n)em na dłużej – od Międzynarodowego Dnia Teatru do 3 kwietnia br. spektakl będzie dostępny na platformie VOD poznańskiej Opery. Temat bardzo aktualny! 

 

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Podziel się kulturą!
What’s your Reaction?
Ciekawe
Ciekawe
0
Świetne
Świetne
0
Smutne
Smutne
0
Komiczne
Komiczne
0
Oburzające
Oburzające
0
Dziwne
Dziwne
0