fot. archiwum Programu "Kultura w drodze"

Sztuka sześciu kontynentów

„Sztuka sześciu kontynentów” to warsztaty, które rozwijały wrażliwość młodych ludzi na różne rodzaje odmienności.

 

 

Cykl artystycznych warsztatów pt „Sztuka sześciu kontynentów”, miał na celu rozwijać wrażliwość na odmienność kultur, wyglądu, poglądów czy sposobu życia ludzi z innych, często dalekich krajów. Uczestnicy warsztatów poznawali kulturę i sztukę z odległych kontynentów za sprawą zadań, zabaw i zagadnień teatralnych-wszak teatr łączy w sobie wiele dziedzin twórczości artystycznej: literaturę, muzykę, taniec, ruch sceniczny i plastykę.

 

Naszą podróż zaczęliśmy od Afryki, potem zagościliśmy w Azji – Japonia i Chiny były dla uczestników wielkim odkryciem. Kolejny przystanek był w kolorowych Indiach. Z Azji powędrowaliśmy do Ameryki Południowej i Północnej. W Australii czekała na nas sztuka aborygeńska, która pochłonęła naszych podróżników bez reszty. Europę podzieliliśmy na część Północną i Południową. Wszystkie podróże były barwne, radosne, smakowite, odkrywcze, roztańczone i pełne wyobraźni.

Powstała również Wielka Wystawa Prac wykonanych przez uczestników, którą mogli zobaczyć mieszkańcy Łubowa. Warsztaty odbywały się od sierpnia do października 2021roku i wzięło w nich udział ponad 30 osób. Kolejnym wydarzeniem w ramach projektu, było Czytanie Performatywne autorskiej sztuki podróżniczej dla dzieci pt: „Podmorskie opowieści czyli H2O To jest To”.

fot z archiwum Programu Kultura w drodze

fot. z archiwum Programu Kultura w drodze

 

W czytaniu wzięli udział duzi i mali, wcielając się w podmorskie stworzenia. Było bardzo twórczo, wesoło i mokro, gdyż akcja sztuki działa się pod wodą:) Wszystkie działania odbywały się w Bibliotece Publicznej i Centrum Kultury Gminy Łubowo.

Realizacja projektu – Monika Belau i Sandra Cieślewicz.

 

Plakat, fot. z archiwum projektu

Plakat, fot. z archiwum projektu

Projekt został zrealizowany w ramach programu „Kultura w drodze”, przygotowanego przez Departament Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Założeniem programu było, żeby artyści i animatorzy kultury realizowali projekty artystyczne i edukacyjne, adresowane do mieszkańców tych miejscowości regionu, które oddalone są od wielkomiejskich centrów kultury. O innych projektach „Kultury w drodze” przeczytasz: tutaj

 

Podziel się kulturą!
What’s your Reaction?
Ciekawe
Ciekawe
0
Świetne
Świetne
1
Smutne
Smutne
0
Komiczne
Komiczne
0
Oburzające
Oburzające
0
Dziwne
Dziwne
1