fot. R. Cielek, Polski Teatr Tańca w Poznaniu

W drogę!

Teatr Wielki im. S. Moniuszki w Poznaniu, Teatr Nowy im. T. Łomnickiego w Poznaniu, Polski Teatr Tańca w Poznaniu, Teatr im. A. Fredry w Gnieźnie, Teatr im. W. Bogusławskiego w Kaliszu, Filharmonia Poznańska im. T. Szeligowskiego oraz Orkiestra Kameralna Polskiego Radia „Amadeus” to instytucje, które będą prezentowały swoje spektakle i koncerty w ramach Programu „Kultura w drodze”. Od tego roku program będzie funkcjonował w zmienionej formule.

 

Do udziału w programie „Kultura w drodze” mogą zgłaszać się jednostki samorządu terytorialnego Województwa Wielkopolskiego, które chciałby zaprezentować koncert lub spektakl zrealizowany przez instytucję artystyczną, której organizatorem jest samorząd Województwa Wielkopolskiego.

 

Na realizację programu w budżecie Województwa Wielkopolskiego zaplanowana została kwota 360.000 zł. Wysokość otrzymanej pomocy finansowej, pochodzącej z budżetu Województwa Wielkopolskiego, nie może przekroczyć 50% kosztów spektaklu lub koncertu. Pozostałe środki muszą być zabezpieczone przez Wnioskodawcę.

Iwona Pasińska, fot. Andrzej Grabowski

Iwona Pasińska, fot. Andrzej Grabowski

Program ma służyć budowaniu regionalnej tożsamości kulturowej, poprzez uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych i wzbogaceniu oferty programowej lokalnych instytucji kultury o produkcje artystyczne instytucji kultury, których organizatorem jest Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

 

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 27 czerwca 2022.

Szczegóły dotyczące udziału w programie dostępne są w regulaminie i załącznikach.

 

Regulamin kultura w drodze 2022

Wykaz prezentacji

Wniosek – program Kultura w drodze

Oświadczenie o zabezpieczeniu własnych środków

Oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania obiektem

Podziel się kulturą!
What’s your Reaction?
Ciekawe
Ciekawe
0
Świetne
Świetne
3
Smutne
Smutne
0
Komiczne
Komiczne
0
Oburzające
Oburzające
0
Dziwne
Dziwne
0