fot. archiwum Programu "Kultura w drodze"

wARTsztaty

Projekt taneczno-teatralny o nazwie „wARTsztaty” to edukacyjne zajęcia warsztatowe, podczas których uczestnicy próbowali swoich sił w ćwiczeniach i zadaniach teatralnych oraz poznawali taniec uliczny, jakim jest breaking.

 

Zajęcia trwały łącznie pięć godzin oraz dzieliły się na trzy bloki tematyczne: teatr, taniec i fotografia. Taneczna część „wARTsztatów” obejmowała naukę podstaw breakingu, która kończyła się krótką sekwencją choreograficzną. Część teatralna to głównie ćwiczenia pobudzające wyobraźnię i zadania motywujące do działania z partnerem. „wARTsztaty” kończyły się unikatową, stylizowaną sesją fotograficzną, podczas której uczestnicy pozowali przed obiektywem – wykorzystując umiejętności nabyte podczas zajęć.

 

Sesje odbywały się zarówno w salach zajęć, jak i w plenerze. Zdjęcia – oprócz funkcji dokumentacyjnej projektu – stanowiły idealną pamiątkę dla uczestników. Dodatkowo towarzyszyła nam w trasie mobilna wystawa zdjęć i prac fotograficznych, która miała za zadanie ukazać uczestnikom zasady artystycznego podejścia do fotografii.

„wARTsztaty” kończyły się dyskusją i krótkim podsumowaniem nabytych umiejętności oraz słowem podziękowania, podczas którego każdy otrzymał pamiątkowy dyplom uczestnictwa i zestaw skromnych upominków. Projekt spotkał się z dużym zainteresowaniem. Łącznie udział wzięło blisko czterdziestu uczestników. Grupę docelową stanowiła młodzież, ale nie zabrakło zarówno dzieci, podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz osób dorosłych. Integracja międzypokoleniowa poprzez edukację stanowi ogromną zaletę projektu, a rozpiętość wiekowa wśród uczestników świadczy o wysokim zapotrzebowaniu na tego typu zajęcia warsztatowe. Partnerami projektu byli: Centrum Animacji Kultury w Międzychodzie, Szkoła Podstawowa w Słupi Wielkiej oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Krzyżu Wielkopolskim. „wARTsztaty” były realizowane w sierpniu oraz wrześniu 2021 r.

 

 

„wARTsztaty” zostały zrealizowane w ramach programu „Kultura w drodze”, przygotowanego przez Departament Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Założeniem programu było, żeby artyści i animatorzy kultury realizowali projekty artystyczne i edukacyjne, adresowane do mieszkańców tych miejscowości regionu, które oddalone są od wielkomiejskich centrów kultury. O innych projektach „Kultury w drodze” przeczytasz: tutaj

Podziel się kulturą!
What’s your Reaction?
Ciekawe
Ciekawe
0
Świetne
Świetne
0
Smutne
Smutne
0
Komiczne
Komiczne
0
Oburzające
Oburzające
0
Dziwne
Dziwne
0