Jarmark Wielkanocny w Szreniawie

Jak co roku w Szreniawie odbył się Jarmark Wielkanocny prezentujący rękodzieło ludowe i wyroby rzemieślnicze z różnych regionów kraju. Wydarzeniu towarzyszyły atrakcje związane z przygotowaniami do obchodów Świąt Wielkanocnych.

Jarmark Wielkanocny, Muzeum w Szreniawie, 13–14 kwietnia 2019 r.

Zwiedzający mogli obejrzeć występy zespołu folklorystycznego Wielkopolanie, a także usłyszeć koncert folk-rockowego zespołu Krambabula, koncert „Wszystkie barwy wiosny od pasji do beztroski” w wykonaniu Poznańskiego Chóru Polihymnia czy koncert artystów poznańskich scen „Z krainy operetki i musicalu”.

Podczas Jarmarku Wielkanocnego przyglądano się pracy twórców ludowych i rzemieślników z różnych regionów kraju oraz można było zakupić ich wyroby, a także poznać zwyczaje i obrzędy ludowe związane ze zbliżającymi się Świętami oraz wiosną. Odbyły się również pokazy wiosennych prac polowych, a także wystawa starego sprzętu gospodarstwa domowego „Porządki jak u babci”.

Nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych, takich jak zdobienie mazurków, warsztaty wyrobu palemek, zdobienie pisanek różnymi technikami czy wyplatanie koszyczków z wikliny. Dzieci mogły własnoręcznie zrobić wszystko, co potrzebne do święconki.

Realizacja filmu, zdjęcia: Rafał Cielek

 

ZOBACZ TAKŻE: Mała Premiera – „Hamlet” w Teatrze Polskim w Poznaniu

ZOBACZ TAKŻE: Czechosłowackie historie – wystawa w CK ZAMEK

ZOBACZ TAKŻE: Konkurs 30/30 na najlepszą okładkę płytową – wystawa

Podziel się kulturą!
What’s your Reaction?
Ciekawe
Ciekawe
0
Świetne
Świetne
0
Smutne
Smutne
0
Komiczne
Komiczne
0
Oburzające
Oburzające
0
Dziwne
Dziwne
0

D
Kontrast Wyłącz ruch