fot. Paula Buczyńska

Horyzont – koncert piosenek żydowskich

Dorota Abbe & Trio Taklamakan zapraszają w niezwykłą muzyczną podróż w przeszłość, do świata mieniącego się wyblakłymi już kolorami, brzmiącego zapomnianym językiem jidysz.

Będzie to podróż osobista, dotkliwa, momentami bolesna, momentami radosna. 

Bo tego świata już nie ma. Pozostały po nim strzępki wspomnień, słów, dźwięków. Co takiego te dźwięki mają w sobie, że tak bolą? Tęsknotę, niewypowiedziany smutek, niespełnione miłości, płonne nadzieje?

Czy da się opowiedzieć o tym minionym świecie, nie wspominając o holokauście? Co to jest żydowska dusza? Albo żydowskie piętno?

 

 

Czy to jest może właśnie ta – cytując za Mikołajem Grynbergiem –  „żałoba, która osiadła jak tłusta mgła na wielu pokoleniach”?

Na Scenie Wspólnej odtworzona zostanie niepowtarzalna atmosfera sztetla. Będzie można skosztować oryginalnych dań kuchni żydowskiej. Podczas kiermaszu w foyer będzie możliwość zakupu płyt i książek o tematyce żydowskiej. Odbędą się warsztaty nauki pisma hebrajskiego. 

 

Mam nadzieję, że dacie się wciągnąć w ten świat. I może niektórzy z Was przez chwilę zobaczą w moich oczach własne łzy? (Dorota Abbe)

 

 

 

Scena Wspólna ul. Za Cytadelą/róg Brandstaettera

2 marca 2020

godz. 18.00 – kiermasz

godz. 19.00 – koncert Dorota Abbe & Trio Taklamakan Horyzont koncert piosenek żydowskich

Informacje i rezerwacje: kontakt@scenawspolna.pl

tel. 604 217 276; 503 053 879

Podziel się kulturą!
What’s your Reaction?
Ciekawe
Ciekawe
0
Świetne
Świetne
0
Smutne
Smutne
0
Komiczne
Komiczne
0
Oburzające
Oburzające
0
Dziwne
Dziwne
0