fot. Andrzej Grabowski, na zdj. scena ze spektaklu Polskiego Teatru Tańca

Kultura w drodze 2023 – zapraszamy do naboru!

Teatr Wielki im. S. Moniuszki w Poznaniu, Teatr Nowy im. T. Łomnickiego w Poznaniu, Polski Teatr Tańca w Poznaniu, Teatr im. A. Fredry w Gnieźnie, Teatr im. W. Bogusławskiego w Kaliszu oraz Orkiestra Kameralna Polskiego Radia „Amadeus” to instytucje, które będą prezentowały swoje spektakle i koncerty w ramach Programu „Kultura w drodze”. 

Do udziału w programie „Kultura w drodze” mogą zgłaszać się jednostki samorządu terytorialnego Województwa Wielkopolskiego, które chcą zaprezentować koncert lub spektakl, zrealizowany przez instytucję artystyczną, której organizatorem jest samorząd Województwa Wielkopolskiego.

 

Na realizację programu w budżecie Województwa Wielkopolskiego zaplanowana została kwota 360.000. Wysokość otrzymanej pomocy finansowej, pochodzącej z budżetu Województwa Wielkopolskiego, nie może przekroczyć 80% kosztów spektaklu lub koncertu. Pozostałe środki muszą być zabezpieczone przez Wnioskodawcę.

Program ma służyć budowaniu regionalnej tożsamości kulturowej, poprzez uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych i wzbogaceniu oferty programowej lokalnych instytucji kultury o produkcje artystyczne instytucji kultury, których organizatorem jest Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Scena zbiorowa ze spektaklu Polskiego Teatru Tańca, fot. Andrzej Grabowski

Scena zbiorowa ze spektaklu Polskiego Teatru Tańca, fot. Andrzej Grabowski

 

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 21 czerwca 2023.

Szczegóły dotyczące udziału w programie dostępne są w załącznikach:

 

REGULAMIN

WYKAZ PREZENTACJI

WNIOSEK KWD 2023

OŚWIADCZENIE O POSIADANYM PRAWIE DO DYSPONOWANIA OBIEKTEM KWD 2023

OŚWIADCZENIE O ZABEZPIECZENIU ŚRODKOW WŁASNYCH KWD 2023

Podziel się kulturą!
What’s your Reaction?
Ciekawe
Ciekawe
3
Świetne
Świetne
2
Smutne
Smutne
0
Komiczne
Komiczne
0
Oburzające
Oburzające
0
Dziwne
Dziwne
0