fot. z dokumentacji projektowej K. Rabiej-Borkowskiej

Stand by me!

25 października 2020 roku, w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Krzyżu Wielkopolskim odbył się pierwszy dzień otwartych warsztatów orkiestrowych z udziałem legendarnej orkiestry rozrywkowej - Poznańskiej Piętnastki oraz członków lokalnych orkiestr.

Instruktorzy ćwiczyli z uczestnikami wg sekcji instrumentów tj. sekcji trąbek, saksofonów, puzonów oraz instrumentów perkusyjnych. W związku z panującą pandemią zajęcia odbyły się w formie hybrydowej. Na miejsce warsztatów przyjechał perkusista Mateusz Brzostowski. Pozostali instruktorzy: Jakub Domański, Maciej Sokołowski, Piotr Banyś oraz Maciej Fortuna prowadzili zajęcia online.  

 

Uczestnicy pracowali nad techniką gry na instrumentach, poznali ćwiczenia oddechowe oraz rozpoczęli pracę nad wspólnym repertuarem. Pierwszego dnia warsztatów ustalono również kolejne etapy pracy: postanowiono przygotować kompozycję dla Orkiestry Dętej z Krzyża Wielkopolskiego (autor: Maciej Fortuna) oraz nagrać audio i video do utworu „Stand by me” (Ben. E. King, arr. Frank Bernaerts).

Kompozycja Macieja Fortuny zachęca do wstąpienia w szeregi orkiestry oraz poszukiwania własnej pasji.

 

fot. z dokumentacji projektowej K. Rabiej-Borkowskiej

fot. z dokumentacji projektowej K. Rabiej-Borkowskiej

„Jeśli pasji Ci brakuje

To orkiestry potrzebujesz

Zapisz się i zagraj

Czysty dźwięk

Gdy cię proza życia nudzi

To po prostu wyjdź do ludzi

Do orkiestry chodź

I zapisz się!”

Autorzy tekstu: Maciej Fortuna, Małgorzata Kempa

 

Kolejne dwa tygodnie przerwy pomiędzy pierwszym a drugim dniem warsztatów służyły ćwiczeniom indywidualnym oraz utrwaleniu zdobytych wiadomości.

 

fot. z dokumentacji projektowej K. Rabiej-Borkowskiej

fot. z dokumentacji projektowej K. Rabiej-Borkowskiej

14 listopada 2020 roku odbyło się kolejne spotkanie w formie zdalnej. Uczestnicy kontynuowali pracę nad utworami. Po całym dniu ćwiczeń indywidualnych orkiestranci gotowi byli do rozpoczęcia nagrań.

Na przełomie listopada i grudnia rozpoczęto rejestrację audio i video utworu „Stand by me”. Każdy z uczestników wraz z instruktorami nagrał swoją partię, która w dalszym etapie została przesłana do koordynatora warsztatów. Edycją i montażem zarówno audio jak i video zajęła się Katarzyna Rabiej-Borkowska.

Zgodnie z założeniami, uczestnictwo w zajęciach prowadzonych przez członków „Poznańskiej Piętnastki” istotnie wpłynęło na poziom gry uczestników warsztatów oraz zmobilizowało do dalszego rozwoju muzycznego. Wierzymy, że takich spotkań już wkrótce będzie więcej- z muzyką na żywo oraz publicznością, dla której tworzymy.

Podziel się kulturą!
What’s your Reaction?
Ciekawe
Ciekawe
0
Świetne
Świetne
0
Smutne
Smutne
0
Komiczne
Komiczne
0
Oburzające
Oburzające
0
Dziwne
Dziwne
0