fot. z archiwum projektu

Warsztaty perkusyjne z Maciejem „Ślimakiem” Starostą

Planowane na grudzień warsztaty perkusyjne z Maciejem „Ślimakiem” Starostą miały odbyć się w Gostyńskim Ośrodku Kultury, ale ze względu na panujące obostrzenia zostały przeniesione do przestrzeni internetowej.

Maciej „Ślimak” Starosta to jeden z najlepszych polskich perkusistów, związany z metalowym zespołem Acid Drinkers. Współtwórca zespołu Flapjack. Grał gościnnie w zespołach Arka Noego, Houk, 2TM23. Od czterech lat współtworzy zespół SIQ. Jest zdobywcą wielu Fryderyków i nagród środowiska perkusyjnego. Laureat statuetki „Najbardziej inspirujący perkusista” według czytelników Magazyn Perkusista.

 

Jednym słowem – legenda.

Warsztaty składały się z dwóch części – 5 grudnia odbyło się dwugodzinne spotkanie ze Ślimakiem, podczas którego został zaprezentowany zapis krótkiego koncertu zespołu SIQ, nagranego i zmontowanego specjalnie na warsztaty w ramach programu „Kultura w drodze”.

 

Do nagrania został zaangażowany cały zespół w składzie: Maciej „Ślimak” Starosta – perkusja, Ania Brachaczek – wokal i gitara basowa, Wojciech „Yankiel” Moryto – gitara, Tomasz „Biały” Białoń – gitara, wokal.

Maciej Ślimak Starosta, fot Maciej Pieloch

Maciej Ślimak Starosta, fot Maciej Pieloch

W spotkaniu wzięło udziału ponad trzydzieści osób w różnym wieku, nie tylko z Wielkopolski. Każdy uczestnik mógł zadać pytanie, pogadać. Padały pytania dotyczące nagrywania w studiu płyt Acid Drinkers i Flapjacka, technik grania, używania elektroniki, fizycznego przygotowania do grania, metody ćwiczeń, radzenia sobie w pandemii, pojawiały się wspomnienia i anegdoty.

 

Drugą częścią zadania były indywidualne lekcje gry na perkusji, które odbyły się online.

Wzięło w nich udział dziesięć osób. Każdy uczestnik otrzymał zestaw do ćwiczenia: 4” pad na kolano i komplet pałek firmy Meinl. Na lekcje zgłosiły się osoby o różnym stopniu zaawansowania gry na perkusji.

Podczas lekcji indywidualnych Ślimak ustawiał ręce i całą sylwetkę, uczył prostych wprawek, które można potem przenieść na zestaw perkusyjny.

 

 

 

Projekt „Warsztaty perkusyjne z Maciejem „Ślimakiem” Starostą” został zrealizowany w ramach programu „Kultura w drodze” przygotowanego przez Departament Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Założeniem programu było, żeby artyści i animatorzy kultury realizowali projekty artystyczne i edukacyjne, adresowane do mieszkańców tych miejscowości regionu, które oddalone są od wielkomiejskich centrów kultury.

O innych projektach „Kultury w drodze” przeczytasz:  tutaj

Podziel się kulturą!
What’s your Reaction?
Ciekawe
Ciekawe
0
Świetne
Świetne
0
Smutne
Smutne
0
Komiczne
Komiczne
0
Oburzające
Oburzające
0
Dziwne
Dziwne
0