fot. M. Zakrzewski

Wszystko się zmieni

Ale zanim zmieni się na lepsze, będzie jeszcze gorzej. Umysły zaśmiecają nam zakurzone myśli, bezużyteczne umiejętności i zaśniedziała wiedza. Świat nie potrzebuje bohaterów. Świat potrzebuje sprzątaczy.

“Wszystko się zmieni” to spektakl z recyclingu – powstały w oparciu o otwartą zbiórkę elektrośmieci i poplątane myśli wysypujące się ze śmietnika naszych głów. To spektakl z koincydencji – niespodziewanych spotkań, przypadkowych lektur i zaskakujących zbiegów okoliczności. To spektakl, w którym nie ma reżyserki, aktorów, scenografii i widzów – są użytkownicy i użytkowniczki wspólnej przestrzeni.

 

To spektakl, w którym wszyscy i wszystkie jesteśmy śmieciami.

Widz i performer, nadajnik i odbiornik, przedmiot i użytkownik, żywe i martwe, sprawne i zepsute – w świecie zdominowanym przez porządek dualizmów, interesuje nas nieporządek relacyjności. Lawirując pomiędzy intymnością ludzkiego gestu a przytłaczającym ogromem globalnego problemu elektrośmieci, odkrywamy opowieści skrywane przez nasze laptopy, telefony i inne sprzęty osobiste.

 

„Wszystko się zmieni, ale zanim zmieni się na lepsze, będzie jeszcze gorzej”. 

Wszystko się zmieni, fot. M. Zakrzewski

Wszystko się zmieni, fot. M. Zakrzewski

Zapraszamy do udziału w multimedialnym widowisku, w którym nie istnieje jedna, wspólna dla wszystkich ścieżka. Wasze doświadczenie uwarunkuje wybór, którego dokonacie na samym początku. Nie obawiajcie się jednak – to nie teatr, który atakuje i prowokuje. Z uwagą i czułością zaproponujemy opcje, w które można się włączyć. Spróbujecie? 

 

 

Zacznijmy od opuszków palców.

Zacznijmy od generalnych porządków.

Zacznijmy od neutralizacji toksycznych związków.

Zacznijmy powrót do podstaw.

Z czułością,

Bezlitośnie Współczujący.

 

 

Artyści_stki: Anna Kamińska / Monika Popiel / Paweł Świerczek / Michał Wajdzik-Radziejowski (Rabbit on the Moon)
Kostiumy: Artur Cincio
Produkcja: Stowarzyszenie Scena Robocza
Premiera: 24 VII 2020

Podziel się kulturą!
What’s your Reaction?
Ciekawe
Ciekawe
0
Świetne
Świetne
0
Smutne
Smutne
0
Komiczne
Komiczne
0
Oburzające
Oburzające
0
Dziwne
Dziwne
0