fot. Materiały organizatora

XXV Dzień Judaizmu

Polski Kościół jako jeden z niewielu w Europie obchodzi Dzień Judaizmu – zawsze 17 stycznia, poprzedzając Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, co ma inspirować do odkrywania korzeni i więzi, które łączą chrześcijan z judaizmem.

Na miejsce jubileuszowych obchodów XXV Dnia Judaizmu – odbywających się pod hasłem: „Moje myśli nie są myślami waszymi” (Iz, 55) – wybrany został Poznań. Chcielibyśmy, aby był to czas, w którym będziemy rozbudzać naszą wyobraźnie i zdolność do myślenia bardziej na miarę naszego Boga – Boga Abrahama, Izaaka i Jakuba, Boga Jezusa.

 

To jedyna droga do oczyszczenia z uprzedzeń, niechęci i stereotypów, ale i do znajdywania nowych, twórczych postaw i słów, które mają być zwiastunami tego, co myśli i chce dla nas Bóg.

Jubileuszowe obchody skłaniają nas bowiem, nie tylko do dziękczynienia za to, co się wydarzyło przez minione 25 lat, ale też do odważnego i ufnego odkrywania tego, co przed nami. Tak rozumiany dialog jest trudnym, ale i twórczym  zadaniem, jest szkołą otwartości, życzliwości i zaufania.

Przestrzenią do takiego myślenia i rozeznawania będą spotkania, rozmowy, modlitwy, ale także wystawy, spektakle i koncerty, które zaplanowaliśmy w styczniu 2022 roku, w ramach obchodów XXV Dnia Judaizmu w Poznaniu – w dniach od 10 do 20.01.2021 .

 

PROGRAM XXV Dzień Judaizmu

 

Podziel się kulturą!
What’s your Reaction?
Ciekawe
Ciekawe
0
Świetne
Świetne
0
Smutne
Smutne
0
Komiczne
Komiczne
0
Oburzające
Oburzające
1
Dziwne
Dziwne
0