fot. Rafał Cielek

Kultura w drodze – druga edycja programu 2022

Teatr Wielki im. S. Moniuszki w Poznaniu, Teatr Nowy im. T. Łomnickiego w Poznaniu, Polski Teatr Tańca w Poznaniu, Teatr im. A. Fredry w Gnieźnie, Teatr im. W. Bogusławskiego w Kaliszu, Filharmonia Poznańska im. T. Szeligowskiego oraz Orkiestra Kameralna Polskiego Radia „Amadeus” to instytucje, które będą prezentowały swoje spektakle i koncerty w ramach Programu „Kultura w drodze”. Od tego roku program będzie funkcjonował w zmienionej formule.

Do udziału w programie „Kultura w drodze” mogą zgłaszać się jednostki samorządu terytorialnego Województwa Wielkopolskiego, które chcą zaprezentować koncert lub spektakl, zrealizowany przez instytucję artystyczną, której organizatorem jest samorząd Województwa Wielkopolskiego.

 

Na realizację programu w budżecie Województwa Wielkopolskiego zaplanowana została kwota 291.000,00 zł. Wysokość otrzymanej pomocy finansowej, pochodzącej z budżetu Województwa Wielkopolskiego, nie może przekroczyć 80% kosztów spektaklu lub koncertu. Pozostałe środki muszą być zabezpieczone przez Wnioskodawcę.

Program ma służyć budowaniu regionalnej tożsamości kulturowej, poprzez uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych i wzbogaceniu oferty programowej lokalnych instytucji kultury o produkcje artystyczne instytucji kultury, których organizatorem jest Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

 

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 sierpnia 2022.

Szczegóły dotyczące udziału w programie dostępne są w załącznikach:

REGULAMIN

WNIOSEK

WYKAZ PREZENTACJI

OŚWIADCZENIE O POSIADANYM PRAWIE DO DYSPONOWANIA OBIEKTEM

OŚWIADCZENIE O ZABEZPIECZENIU ŚRODKÓW WŁASNYCH

Podziel się kulturą!
What’s your Reaction?
Ciekawe
Ciekawe
0
Świetne
Świetne
5
Smutne
Smutne
0
Komiczne
Komiczne
0
Oburzające
Oburzające
0
Dziwne
Dziwne
0